Ознака за прелистување

Swiss

ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА ДИЈАМАНТИТЕ ОДГЛЕДАНИ ВО ЛАБОРАТОРИЈА? -Олга Бровчук

Едукативна програма за лабораториски одгледувани дијаманти: што треба да знае обичниот купувач за нив? Страста на човештвото за копирање е тешко да се прецени. Да се ​​прави нешто…
Повеќе ...

ШВАЈЦАРСКАТА РЕГИСТАРСКА ТАБЛИЧКА ПРОДАДЕНА ЗА ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА МИЛИОН ФРАНЦИ

Поставен нов рекорд по цена на регистарска табличка на автомобил во Конфедерацијата - непознат сопственик на автомобил ќе плати 526 илјади франци за бројот „BL 49“ (Базел). Во…
Повеќе ...

ВЛАСТИТЕ ВО БЕРН ПРЕДУПРЕДУВААТ НА ОРГАНИЗИРАНИ БАНДИ ПРОСЈАЦИ

Сè повеќе просјаци од источноевропските земји можат да се најдат на улиците на Берн, се вели во официјалното предупредување објавено на веб-страницата на градот. Главно, се вели дека се…
Повеќе ...

Oфицијална работна средба помеѓу градоначалникот на општина Ново Село и заменик претседателот на…

На ден 11.02.2023 во Тринген, Швајцарија, одржана е официјална работна средба помеѓу градоначалникот на општина Ново Село, Ѓорѓе Божинов и заменик претседателот на…
Повеќе ...

Македонска трпеза

На 25.02.2023 во 18 часот во Гуман (Grande Salle Rte de Penthéréaz 4, 1376 Goumoens-la-Ville) се одржа настанот "Македонска трпеза". Сплод на македонска традиционална храна, настан кој…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе