Ознака за прелистување

dijaspora

Македонска трпеза

На 25.02.2023 во 18 часот во Гуман (Grande Salle Rte de Penthéréaz 4, 1376 Goumoens-la-Ville) се одржа настанот "Македонска трпеза". Сплод на македонска традиционална храна, настан кој…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе