МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ТРИЕНГЕН, ШВАЈЦАРИЈА

0 309

Официјална Адреса и Контактни Детали:МПЦ Македонска Православна Црковна Општина
Свети Наум Охридски
Gislerstrasse 9
Postfach 218
CH – 6234 Triengen

 www.mpc-triengen.ch
 [email protected]

Председател: Марјан Цветковиќ  +41 (0) 76 240 50 29
Заменик Председател: Коцев Богдан  +41 (0) 76 572 77 14

Секретар: Соларов Ванчо  +41 (0) 79 335 60 34
Заменик Секретар: Петрески Рубин  +41 (0) 79 279 66 39

Благајник: Стоиков Венко  +41 (0) 78 851 73 38
Заменик Благајник: Гугушевски Зоран  +41 (0) 76 200 15 29

Книговодител: Јолакоски Јовче

Постави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе