Голем проект на Група Мераклии од Швајцарија

0 4.194

Се преснимува песната “Се собрале комитите”.

Прв дел од Проектот е снимен во Македонија, а дел од проектот ќе биде снимен во Швајцарија со учество на Kud Sv Naum Ohridski.

Се очекува проектот да биде завшен и презентиран во Април.

Учество во проектот имаат и Македонците во Швајцарија.

 

  

Постави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе