Македонската фудбалска репрезентација со победа го почна новиот циклус во Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација ја совлада Ерменија со 2:1 попладнево во 1. коло од Ц-групата во Лигата на нации. Двата гола на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје,…
Повеќе ...

Сензација во Монца – казна за Хамилтон, Ферари во аут, победата за Пјер Гасли!

Италијанското ГП во Монца не разочара според активностите на патеката, во која имаше излетувања, казни и сосема неочекувана победа на францускиот возач на Алфа Таури (вториот тим на…
Повеќе ...

КОЈ ДОБИ ПОВЕЌЕ ВО БЕЛАТА КУЌА според косовските медиуми (ФОТО)

Приштинските медиуми не останаа имуни на успехот на Србија во Вашингтон, каде е потпишан договор со кој Србија добива многу повеќе од Косово. Така Коха објави карикатура на која е…
Повеќе ...

Патриотски организации најавија протест против новата власт во Црна Гора

Додека Црна Гора бележи рекордни дневни бројки на инфекции со коронавирус, во Подгорица вечер ќе се одржи политички собир на приврзаници на власта на Мило Ѓукановиќ, чиј организатори…
Повеќе ...

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВА ВЛАДА – ЗОРАН ЗАЕВ Е НОВИОТ ПРЕМИЕР!

Со 62 гласа ЗА, 51 против и без воздржани, Собранието го изгласа новиот владин состав предложен од мандатарот Зоран Заев. Вчера и денеска пратениците во парламентот расправаа за…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе