Осигурување на Дом

0 101

Осигурување на домаќинството претставува една од најумните инвестиции во однос на заштитата и сигурноста на домот. Осигурувањето на станбени објекти и предмети во домаќинството е осигурување со кои е покриена штета од уништување, исчезнување или оштетување на осигурените предмети, а која ќе настане како последица на некоја од осигурените опасности – ризици.

Доколку имате било какви прашања како функционира и кој вид на домашно осигурување е најдобро за Вас контактирајте го нашиот агент за осигурување и финанскиски советник Иљчо Китанов.

Телефон за контакт:
+41 78 818 55 55

Е-Маил: [email protected]

Постави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе