Македонска трпеза

Сплод на македонска традиционална храна, настан кој остава траги!

0 3.617

На 25.02.2023 во 18 часот во Гуман (Grande Salle Rte de Penthéréaz 4, 1376 Goumoens-la-Ville) се одржа настанот “Македонска трпеза”.
Сплод на македонска традиционална храна, настан кој остава траги!
Тим од 50 готвачи учествуваа во подготовка на храната.
• Храната и влезот беа бесплатни за сите гости
Слаџана Велкова беше одговорна (во делот на готвачките вештини) за проектот кој помина без никакви грешки и во одлично расположение.

Почесен гост на вечерта:
• Филип Поповски (Фичо).
Резервациите на настаот беа правени преку Facebook страната на Mddmakedonija Echallens . Доколку сте заинтересирани во иднина да учествувате на вакви слични настани, следете не’ за навремено да бидете информирани!

 

 

 

Постави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе