Категорија на прелистување

Спорт

Пандев со 38 години ќе не води против најсилните: Кои се нашите шанси на ЕП?

Македонската фудбалска репрезентација минатиот четврток направи неверојатен успех, пласирајќи се на Европското првенство 2020 година, кое се одложи за в година, иако беше…
Повеќе ...

Панчо од ДНК го истетовира македонското знаме и презимињата на нашите фудбалски репрезентативци!

Владимир Блажев познат како Панчо од ДНК на своето тело го истетовира македонското знаме и имињата на нашите репрезентативци во име на пласманот на Европското првенство. На…
Повеќе ...

Угледниот „Спортклуб“ со специјална вест за „бесмртниот“ Пандев: Сите од Балканот треба да учат од…

Огромниот успех на македонската фудбалска репрезентација во бараж финалето против Грузија предизвика неизмерна радост во цела наша јавност, но навистина убаво е да се види дека…
Повеќе ...

УТРЕ Е ГОЛЕМ ДЕН ЗА НАШАТА МАКЕДОНИЈА: ГО ИГРАМЕ НАЈВАЖНИОТ НАТПРЕВАР ЗА ПРВО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО!

Македонската фудбалска репрезентација утре во Тбилиси ќе се соочи против Грузија во финалето на баражот за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2021 година, а македонскиот…
Повеќе ...

МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ШВАЈЦАРИЈА: Само чекор не дели од Европското Првенство!

Македонската ракометна репрезентација ја забележа втората победа во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство. Македонија славеше над Швајцарија, во Шафхаузен со…
Повеќе ...

Невидено понижување на Шахтјор кој прими шест гола, Атлетико само до реми во Москва!

Првите натпревари од 3.коло од групната фаза од Лигата на шампионите се одиграа во Москва и Киев. Доњецк, Шахтјор беше домаќин на Борусија Моенхенгладбах, а откако украинскиот тим…
Повеќе ...

ФК БЕЛАСИЦА ОБЈАВИЈА: ЦЕЛИОТ СТРУЧЕН ШТАБ, ФУДБАЛЕРИ И АДМИНИСТРАЦИЈА ДОБИЈА НЕГАТИВНИ РЕЗУЛТАТИ НА…

СООПШТЕНИЕ – COVID 19 Почитувани, ФК Беласица како општествено одговорен и транспарентен клуб, сака да се произнесе пред фудбалската и пошироката јавност, дека по направените…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе