Категорија на прелистување

Инфо Блог

Правни совети, Осигурување, Барање Смештај, Книговодствени услуги

Во Швајцарија „испечатени“ стратешките залихи на нафтени деривати

Постојаното топло време негативно влијае на снабдувањето со јаглеводороди на Швајцарија. На меѓународниот пазар има доволно количество нафтени деривати, но во последно време…
Повеќе ...

Кантон Цирих. Град Цирих

Тешката судбина на агломерациите на нашата планета. Премногу промени во животот на човештвото се манифестираат пред сè токму таму каде што човекот напредува, а природата се повлекува.…
Повеќе ...

Каков ќе биде курсот на франкот во однос на доларот и еврото

Курсот на франкот ќе остане стабилен во следните 12 месеци, проценуваат експерти од Швајцарскиот истражувачки институт за индустриски истражувања KOF при Политехничкиот универзитет во…
Повеќе ...

Секој четврти возач во Швајцарија претпочита електрични автомобили

Меѓу новите автомобили кои се регистрирани во Конфедерацијата, уделот на електричните автомобили постепено се зголемува, напротив, уделот на автомобилите со дизел мотори постојано…
Повеќе ...

Два швајцарски града во топ 10 најдобри места за живеење

Традиционалниот рејтинг на најпогодни населби во светот го претстави аналитичката поделба на Економист Интелиџенс Јунит. Австриска Виена ја предводи ранг-листата, која пред една година…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе