Категорија на прелистување

Свет

ЧУВАР НА ПРАВОСЛАВИЕТО: Путин нурна во ледената вода по повод православниот празник Водици!

Претседателот на Русија, Владимир Путин, нурна во ледена вода во Московската област по повод православниот Христијански празник Богојавление. Путин скокна во дупката исечена во…
Повеќе ...

Трамп е американскиот Шешељ: Американска професорка ги спореди Шешељ и Трамп и го избриша подот со…

Професорката на Институтот Хариман на Универзитетот Колумбија, Тања Доми изјави дека претседателот на САД, Доналд Трамп е американска верзија на Воислав Шешељ. Неговото…
Повеќе ...

Тито во Вашингтон одговараше на прашањата на новинарите: По овој негов одговор сите замолчеа

Известувајќи за Њујорк Тајмс за посетата на Тито на Америка, новинарот Нан Робертсон, меѓу другото, напиша дека било скоро невозможно да се види срдечниот и забавен југословенски…
Повеќе ...

Ова го чекаа четири години: Постапката против Трамп започнува во понеделник, длабоката држава сака…

Демократите планираат да започнат постапка за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп уште во понеделник, пренесува телевизијата Си-Ен-Ен, повикувајќи се на неколку…
Повеќе ...

По поразот на Јуве, Милан е единствен непоразен тим во „топ 5“ лигите

Екипата на Јувентус загуби на домашниот дуел со Фиорентина и тоа со убедливи 0-3 во Торино. Момците на Андреа Пирло иако беа близу до враќање во натпреварот при резултат 0-1,…
Повеќе ...

На „портпаролoт” на коронавирусот како да му извираат парите: Бил Гејтс дава нови 250 милиони долари…

Фондацијата Бил Гејтс вети нови 250 милиони долари за поефтина и подостапна вакцина против КОВИД-19. Оваа најголема донација досега е откако Гејтс веќе даде седумдесет милиони…
Повеќе ...

ДОНАЛД ТРАМП СООПШТИ ВАЖНА ВЕСТ: Вакцинацијата во САД ќе започне за помалку од 24 часа!

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека вакцинацијата во САД ќе започне за помалку од 24 часа, откако Агенцијата за храна и лекови (ФДА) издаде дозвола за итна употреба …
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе