Категорија на прелистување

МКД-Дијаспора

Во Шпанија се подготвува нова вонредна состојба за да се спречи ширењето на Ковид-19

Шпанскиот премиер Педро Санчез свика итна седница на Владата денеска за да подготви нова вонредна состојба со цел да се запре повторното ширење на новиот коронавирус. Ова ќе и…
Повеќе ...

ПОРАДИ ВЛОШЕНАТА СИТУАЦИЈА СО КОВИД 19, ШВАЈЦАРИЈА ВОВЕДЕ НОВИ МЕРКИ!

Деновиве ситуацијата со Ковид-19 и во Швајцарија почна да се влошува. Тамошните власти ги засилија мерките кои започнаа да се преименуваат низ цела Швајцарија! Беше наведено бројот…
Повеќе ...

Карлеуша стигнала на снимање на “Ѕвездите на Гранд“, облечена во никогаш покус фустан, сите…

Популарната пејачка Јелена Карлеуша (42) после три месеци пауза се појавила на снимање продолжение на сезоната за музички натпревар “Ѕвездите на Гранд“. Карлеуша видно исончана, во…
Повеќе ...

Мала Италија на Павле Камилоски подготвена за шестото патување со скопската публика

Она дека средите во нашиот град никогаш не звучеле подобро не е само празен муабет или обична најава, туку факт. Дека е така потврда имаме и оваа среда, што во првиот и…
Повеќе ...

Берлин: Полицијата ги прекина демонстрациите на корона-негаторите

Протестот во Берлин против мерките за заштита од коронавирус едвај започна и веднаш излезе од контрола. Бидејќи демонстрантите не ги почитуваа корона-мерките, полицијата започна да го…
Повеќе ...

КОЈ ДОБИ ПОВЕЌЕ ВО БЕЛАТА КУЌА според косовските медиуми (ФОТО)

Приштинските медиуми не останаа имуни на успехот на Србија во Вашингтон, каде е потпишан договор со кој Србија добива многу повеќе од Косово. Така Коха објави карикатура на која е…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе