Категорија на прелистување

МКД-Дијаспора

Оваа апликација најмногу собира податоци од вас, без да бидете свесни за тоа

Не е тајна, се разбира, дека повеќето апликации, преку реклами и следење на нашите желби за сурфање, собираат информации за нас, без воопшто да сме свесни за тоа. Сепак, до сега…
Повеќе ...

„Слободен Печат“: во април минималната плата ќе изнесува 15,200 денари

Според Законот за минимална плата, минималната плата се усогласува еднаш годишно во март, а новата минимална плата се исплатува со априлската плата. Според пресметките што ги…
Повеќе ...

БРАВО: Ќерката на Гоце Арнаудов ќе реновира од корен куќа во која татко и син живеат во многу лоши…

„Овде живеат татко и син, во многу лоши услови. Ова можеби ќе биде најтешката реконструкција годинава... Во куќата нема што не треба да се направи“, открива Кристина Арнаудова…
Повеќе ...

Михајловски: Пописот е наместена операција, а граѓаните можат да ја спречат со потпис за поништување…

Со бројките на оние кои ќе се попишат во дијаспората потешко е да се манипулира, а целиот попис ми личи на наместена работа, рече Тони Михајловски од ВМРО-ДПМНЕ на вчерашното…
Повеќе ...

Захариева: ЕУ не е Југославија, нема да потклекнеме на притисокот од Северна Македонија

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева денеска гостуваше во утринската емисија на БТВ, каде повторно го даде своето мислење за европската интеграција на…
Повеќе ...

Во случај на војна Русија би го прегазила НАТО во Европа: Загрижувачки проценки на американските…

Колумнистот на американскиот магазин „Нешенел интерест“, Џон Росомандо објасни што го очекува НАТО во случај на конфликт со Русија во Европа. Авторот на статијата потсети на…
Повеќе ...

Доктор Сашо и мистер Мијалков ве советуваат: Променливо е времето, да се чувате, зошто и вие лесно…

Сашо бил во бегство, а Мијалков бил во Македонија и имал температура. Потоа Мијалков му јави на Сашо дека му паднала температурата и Сашо Мијалков се појави во обвинителството. …
Повеќе ...

Лекарите плачеа и се бореа да го спасат Балашевиќ. Два часа му даваа адреналин но срцето покажуваше…

Балашевиќ десетина дена, со пневмонија, се лекуваше дома од ковид-19, а од средата во болница, каде што почина во петокот. На Ѓорѓе Балашевиќ му откажа срцето, а ниту…
Повеќе ...

СЕЛА: Некој многу посилен и од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил тој да се појави во JO

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе