Категорија на прелистување

МКД-Дијаспора

БРАВО ДЕВОЈЧЕ: Седумгодишната Невена ја скрати косата и ќе ја донира за деца болни од рак!

Хуманоста нема граници.  Невена има 7 години е од Злетово. До пред некој ден имаше долга коса, но после седум години чување, реши да ја скрати и истата да ја донира за правање…
Повеќе ...

Место вакцини, полициски час – граѓаните револтирани на Филипче

Откако долг период тврдеше дека состојбата е под контрола и дека нема потреба од нови мерки, министерот за здравство Венко Филипче, изгледа конечно убаво ги разгледа извештаите кои…
Повеќе ...

МЛАДИОТ МАКЕДОНСКИ ИСТОРИЧАР – ЈАНЕ КИРОВ: Ја одбрав историјата за да создадам генерации кои…

Новинарот и студент по Историја Јане Киров од Струмица е страствен љубител на Историјата. Оние што го познаваат, за него велат дека во скоро секоја комуникација ја спомнува…
Повеќе ...

ДАЛИ Е ОВА КРАЈ НА ЛИХВАТА ВО МАКЕДОНИЈА? Анонимно и бесплатно може да пријавите лихварство!

Граѓаните отсега ќе можат анонимно да пријават Лихварство на бесплатниот телефонски број 0800 00 201. Министерството за внатрешни работи одлучи да отвори оперативна акција „Пријави…
Повеќе ...

Захариева за Бугарите во Македонија: Дискриминацијата е неприфатлива!

Бугарската министерка за надворешни работи  Екатерина Захариева, предизборно одговараше на политички прашања на новинарот на БНТ кој сподели анкета од гледачите на која од 25 дури…
Повеќе ...

Maкедонија е на pacпродажба – Спopeд Бучковcки: Teзите нa Љyбчo Гeopгиевски зacлужyваат внимaниe

Специјалниот претставник на Владата, Владо Бучковски вели дека на две три недели пред јас да бидам именуван за таа позиција разговарал со Љубчо Георгиевски токму ставовите со кои…
Повеќе ...

СДСМ: Со Мијалков и правдата директно ги поразивме остатоците на режимот на Груевски

Пропаднаа обвинувањата, лагите и спиновите кои доаѓаа од белиот дворец, за наводни договори со власта за бегството на Сашо Мијалков. Ова се истакнува во денешното соопштение од…
Повеќе ...

Заев категоричен за македонскиот јазик и идентитет, за Рама идентитетските прашања не треба да бидат…

– Владата ниту преговарала, ниту ќе преговара за македонскиот идентитет и македонскиот јазик, вели премиерот Зоран Заев и додава дека универзално право на сите нации е да имаат…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе