Категорија на прелистување

МКД-Дијаспора

Агатангел: Тиe штo гo пpoмeниja имeтo, нeмa никoгaш дa cпиjaт миpнo, нe e ce вo пapитe

Во вчерашната емисија на Инфомакс, „Неделен Брифинг”, Митрополит Агатангел изјави дека тие што го променија името, нема никогаш мирно да спијат,  затоа што не е се во парите. …
Повеќе ...

ЗАЕДНИЧКА ВЛАДА ВМРО И СДСМ: За да се создаде национално и политичко заедништво е потребна љубов кон…

Кога нацијата се соочува со егзистенцијална закана, сосема е природно да се испрати порака за помирување, затоа што само на овој начин се обединуваат сите чинители на татковината и…
Повеќе ...

БРАВО ДЕВОЈЧЕ: Седумгодишната Невена ја скрати косата и ќе ја донира за деца болни од рак!

Хуманоста нема граници.  Невена има 7 години е од Злетово. До пред некој ден имаше долга коса, но после седум години чување, реши да ја скрати и истата да ја донира за правање…
Повеќе ...

Место вакцини, полициски час – граѓаните револтирани на Филипче

Откако долг период тврдеше дека состојбата е под контрола и дека нема потреба од нови мерки, министерот за здравство Венко Филипче, изгледа конечно убаво ги разгледа извештаите кои…
Повеќе ...

МЛАДИОТ МАКЕДОНСКИ ИСТОРИЧАР – ЈАНЕ КИРОВ: Ја одбрав историјата за да создадам генерации кои…

Новинарот и студент по Историја Јане Киров од Струмица е страствен љубител на Историјата. Оние што го познаваат, за него велат дека во скоро секоја комуникација ја спомнува…
Повеќе ...

ДАЛИ Е ОВА КРАЈ НА ЛИХВАТА ВО МАКЕДОНИЈА? Анонимно и бесплатно може да пријавите лихварство!

Граѓаните отсега ќе можат анонимно да пријават Лихварство на бесплатниот телефонски број 0800 00 201. Министерството за внатрешни работи одлучи да отвори оперативна акција „Пријави…
Повеќе ...

Захариева за Бугарите во Македонија: Дискриминацијата е неприфатлива!

Бугарската министерка за надворешни работи  Екатерина Захариева, предизборно одговараше на политички прашања на новинарот на БНТ кој сподели анкета од гледачите на која од 25 дури…
Повеќе ...

Maкедонија е на pacпродажба – Спopeд Бучковcки: Teзите нa Љyбчo Гeopгиевски зacлужyваат внимaниe

Специјалниот претставник на Владата, Владо Бучковски вели дека на две три недели пред јас да бидам именуван за таа позиција разговарал со Љубчо Георгиевски токму ставовите со кои…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе