НAЈНОВA ВЕСТ: Mинистерот Венко Филипче во нaјновото интервју нaјaви зa утре декa ќе имa донaцијa од…

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во вечерашното гостување во вестите на телевизија Сител најави дека утре, во Министертсвото за здравство ќе пристигне донација од 13…
Повеќе ...

СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА СПАСИМЕ ДЕТСКИ ЖИВОТ: Апел за помош на 9-месечната Илина која се бори со рак!

Животот знае да биде суров и некои лица уште од најмала возраст да ги постави пред најтешките животни битки. Една од нив е 9-месечната Илина. На малото девојче од Скопје му…
Повеќе ...

ВО ПОДГОРИЦА ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ГОЛЕМИОТ БОРЕЦ ЗА ПРАВОСЛАВИЕТО – АМФИЛОХИЕ!

Денеска во криптата на Соборниот храм во Подгорица ќе биде погребан Митрополитот Црногорско-приморски, Амфилохије, а литургијата ќе ја служи српскиот патријарх Иринеј. За време…
Повеќе ...

СО ВИДЕО НАДЗОР ОПШТИНА НОВО СЕЛО ЌЕ ГИ ЛОЦИРА НЕСОВЕСНИТЕ ГРАЃАНИ КОИ ПРАВАТ ДИВИ ДЕПОНИИ!

Преку видео надзор општина Ново Село почна да ги открива несовесните граѓани кои прават диви депонии.  Велат ова бил единствениот начин да се стави ред и конечно да почне да се…
Повеќе ...

ВО БЛИЗИНА НА СТРУМИЧКО КОСТУРИНО ОТКРИЕНА ПРАИСТОРИСКА НАСЕЛБА СТАРА 8000 ГОДИНИ!

Откриена праисториска населба стара околу 8000 години. Населбата е во близина на струмичкото село Костурино и според археолозите најверојатно е најстарата населба во Македонија, но…
Повеќе ...

РАСТЕ БРОЈОТ НА ОБИДИТЕ ЗА ИЛЕГАЛЕН ПРЕМИН НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВНИ ГРАНИЦИ!

Македонската територија и понатаму останува една од главните рути преку кои мигрантите се обидуваат да стасаат до нивната крајна цел, западно европските држави. За девет месеци…
Повеќе ...

ПОРАДИ ВЛОШЕНАТА СИТУАЦИЈА СО КОВИД 19, ШВАЈЦАРИЈА ВОВЕДЕ НОВИ МЕРКИ!

Деновиве ситуацијата со Ковид-19 и во Швајцарија почна да се влошува. Тамошните власти ги засилија мерките кои започнаа да се преименуваат низ цела Швајцарија! Беше наведено бројот…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе