Агатангел: Тиe штo гo пpoмeниja имeтo, нeмa никoгaш дa cпиjaт миpнo, нe e ce вo пapитe

0 60

Во вчерашната емисија на Инфомакс, „Неделен Брифинг”, Митрополит Агатангел изјави дека тие што го променија името, нема никогаш мирно да спијат,  затоа што не е се во парите.

– Тие што го направија ова нема никогаш мирно да спијат, верувајте ми. Они сега може се занесуваат, не е животот се во парите луѓе.. Што ако имаш пари кога немаш спокојство. Вие знаете денес колку милионери има во светот, што лежат на постела, се би дале само за да станат. Ни здравјето, ни мирот, ни спокојството не се купува со пари. Парите се средство за живеење, да можеш да живееш, оној кој што навистина сака да работи, не може да биде сиромав, колку толку ќе однесе парче леб дома за своите дечиња итн. – коментираше Митрополит Агатангел.

Постави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе