СЛУШАЈ ВО ЖИВО

Test

What does "money" mean to you?
 • Money - is paper... Money is not the key to happiness... 31%, 73 гласа
  73 гласа 31%
  73 гласа - 31% од сите гласови
 • The authority, the "power", the happiness... 28%, 65 гласа
  65 гласа 28%
  65 гласа - 28% од сите гласови
 • Source to achieve the goal. 25%, 59 гласа
  59 гласа 25%
  59 гласа - 25% од сите гласови
 • It is a universal product for exchange. 16%, 37 гласа
  37 гласа 16%
  37 гласа - 16% од сите гласови
Вкупно гласови: 234
4 септември, 2022 - 12 септември, 2022
Гласањето е затворено

- Advertisement -

Актуелно

Мислења

- Advertisement -

Актуелни новости

Политика

Спорт

Вести од светот

Кантон Цирих. Град Винтетур

Марија Кришат, Марина Карлин* Винтертур, вториот по големина град во кантонот Цирих, е познат како „град на музеите“. Можеби ниту еден друг град…

Кантон Цирих. Град Цирих

Тешката судбина на агломерациите на нашата планета. Премногу промени во животот на човештвото се манифестираат пред сè токму таму каде што човекот…
Subscribe to our newsletter
Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

Најпрегледани

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе